Motocikla tiesības - cik maksā šis sapnis?

16.07.2022
0
1402
LV

Ne vien puiši, bet arī meitenes mūsdienās izvēles iegūt motocikla tiesības. Tas pilsētā ir ļoti ērts transportlīdzeklis, turklāt nav jāsatraucas par to, vai stāvvietā būs brīva vieta - motociklu ar mierīgu sirdi var atstāt arī uz trotuāra, tieši blakus mājas ieejai. Motocikls saistās ar brīvību, adrenalīnu un ātrumu. Kā transportlīdzekli to izvēlas aktīvi un drosmīgi cilvēki. Ne vien ikdienas brauciens līdz darbam ar moci kļūst daudz aizraujošāks, bet iespējams pievienoties kādam no Latvijas motoklubiem, iegūt jaunus domubiedrus un doties kopīgos ceļojumos nedēļas nogalēs vai atvaļinājuma laikā. Motocikla tiesības sola piedzīvojumus un dzīves bagātināšanu ar jauniem iespaidiem un emocijām.

Par to, kādi ir nosacījumi motocikla tiesību iegūšanai un cik šis sapnis maksā, lasi turpinājumā sadarbībā ar Latvijas lielāko autoskolu Presto!

No cik gadu vecuma var sākt?

A kategorijas motocikla tiesības iespējams iegūt tikai sākot no 24 gadu vecuma. Tomēr virzīties pretim sapnim par motocikla tiesībām iespējams jau sākot no 14 gadu vecuma. Pirmā kategorija, kuras tiesības iespējams nokārtot šajā vecumā, ir AM. Ar to ir atļauts vadīt mopēdus, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3 un maksimālais ātrums - 45 km/h.

Lai iegūtu AM kategorijas tiesības, nepieciešams nokārtot CSDD teorijas eksāmenu, kas sastāv no 20 jautājumiem, kā arī braukšanas eksāmenu.

Cik maksā AM kategorijas iegūšana?

Lai uzsāktu mācības pie instruktora, vispirms CSDD jāizņem braukšanas mācību atļauja, kuras cena ir 6.16 EUR. Autoskolā Presto teorijas kursi 11 nodarbību garumā AM kategorijā maksā 10 EUR. Uzsākot mācības, nepieciešams arī noformēt dokumentus, kas maksā 20 EUR. Tāpat obligāti jāiegūst medicīniskā izziņa, lai saņemtu ārsta atzinumu par veselības stāvokli. Medicīnisko izziņu Presto iespējams iegūt lētāk un ātrāk kā citviet - sākot no 29 EUR. Obligāts priekšnosacījums CSDD teorijas eksāmena kārtošanai ir izieti pirmās palīdzības kursi, kuru cena Presto ir 55 EUR.

Braukšanas nodarbību cena ir no 40 EUR - 45 min x 2. Kopumā tiesību iegūšanas process AM kategorijai paredz obligātas 5 braukšanas nodarbības jeb 10 akadēmiskās stundas. Tomēr nepieciešamais braukšanas nodarbību skaits katram var atšķirties individuāli. Kopumā jārēķinās ar minimālo ieguldījumu 200 EUR apmērā.

CSDD teorijas eksāmena kārtošana maksā 5.01 EUR, bet vadīšanas eksāmena - 11.33 EUR. Tiesību izsniegšana CSDD - 22.05 EUR.

Aprēķinot visus izdevumus, topošajam kursantam jārēķinās ar kopējām izmaksām 358.55 EUR apmērā. Jāņem vērā, ka var būt nepieciešams piemaksāt par papildus braukšanas nodarbībām, kā arī par figūra laukuma izmantošanu - 1-3 EUR par reizi un apmācības noslēgumā jānokārto autoskolas eksāmens pie cita instruktora.

Apmācības turpinājums no 16

Pēc AM kategorijas iegūšanas nākamais posms ceļā pie motickla tiesībām ir A1 kategorija, kuru iespējams iegūt sākot no 16 gadu vecuma. A1 kategorijas motocikla tiesības ļauj vadīt motociklus, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 cm3, jauda - 11 KW un jaudas attiecība pret svaru - 0,1 KW/kg. Vienkāršākiem vārdiem pārformulējot sarežģītās mērvienības - A1 kategorijas laikā tiek sniegta apmācība ar ierobežotas kubatūras un jaudas motociklu. Pie šīs kategorijas pieder arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 KW.

Šīs pašas kategorijas A1 motociklu ar jaudu līdz 125 cm3 iespējams vadīt arī tiem, kas ieguvuši B kategorijas tiesības. Tiem, kas B kategorijas apmācību vēlas sākt jau no 16 gadu vecuma, gan jāņem vērā, ka tiesības būs iespējams iegūt tikai sākot ar pilngadību. Tāpēc, lai patstāvīgi vadītu A1 kategorijas motociklu, atsevišķi jāiegūst A1 kategorijas motocikla tiesības.

Cik maksā A1 kategorijas iegūšana?

Teorijas kopējo izmaksu kopsumma ir tāda pati kā kārtojot AM kategorijas tiesības: dokomentu noformēšana - 20 EUR, teorijas kursi 11 nodarbību garumā - 10 EUR, pirmās palīdzības kursi - 55 EUR un medicīniskā izziņa - sākot no 29 EUR.

Braukšanas nodarbību cena ir sākot no 40 EUR - jo augstāk kvalificēts instruktors, jo nodarbības cena augstāka. Tāpat papildus jāmaksā par figūru laukuma izmantošanu - 1-3 EUR, kā arī par autoskolas eksāmena kārtošanu apmācības noslēgumā. Eksāmena kārtošanas cena ir vienāda ar konkrētā instruktora nodarbības cenu - sākot no 40 EUR. Minimālais valstī noteiktais braukšanas nodarbību skaits, lai iegūtu A1 kategorijas motocikla tiesības, ir 5 nodabrības jeb 10 akadēmiskās stundas.

Lai uzsāktu braukšanas apmācību, CSDD jāizņem braukšanas mācību atļauja, kas maksā 6.16 EUR. CSDD valsts teorijas eksāmena kārtošanas cena ir 12.63 EUR, bet valsts braukšanas eksāmena - 54.93 EUR. Tiesību izsniegšanas cena - 22.05 EUR.

Kopumā jārēķinās ar minimālo ieguldījumu 409.77 EUR apmērā. Papildus tam var būt nepieciešams piemaksāt par papildus braukšanas nodarbību apmeklēšanu, figūra laukuma izmantošanu un autoskolas eksāmena kārtošanu.

Motocikla tiesības un pilngadība

No 18 gadu vecuma iespējams kārtot A2 kategorijas motocikla tiesības. Iegūstot A2 kategoriju, atļauts vadīt motociklus, kuru jauda nepārsniedz 35 KW, jaudas attiecība pret svaru - 0,2 KW/kg un kas nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk kā 2 reizes lielāka. A2 kategorijas iegūšana nozīmē apmācību ar ierobežotas jaudas motociklu - un tomēr jaudīgāku kā A1 motocikla tiesību gadījumā.

Cik maksā A2 kategorijas iegūšana?

Kopējie izdevumi un cenu kategorijas ir tādas pašas kā kārtojot A1 kategorijas tiesības. Un tāpat kā AM un A1 kategoriju vadīšanas apmācībā, arī A2 valstī noteiktais minimālo nodarbību skaits ir 5 nodarbības jeb 10 akadēmiskās stundas. Vienīgā atšķirība cenu kategorijā ir teorijas apmācību kurss, kas A2 motocikla tiesību kategorijas gadījumā ir 5 EUR - tas skaidrojams ar attiecīgi īsāku teorijas kursu, kas 11 nodarbību vietā samazināts līdz 3 teorijas nodarbībām.

Kārtojot A2 kategorijas motocikla tiesības, jārēķinās ar minimālo ieguldījumu 404.77 EUR apmērā. Papildus jāpiemaksā par figūru laukuma izmantošanu - 1-3 EUR, autoskolas eksāmenu - sākot no 40 EUR par vienu eksāmena mēģinājumu, kā arī papildus braukšanas nodarbībām nepieciešamības gadījumā - sākot no 40 EUR.

Kā iegūt A kategorijas motocikla tiesības?

Tiem, kas nokārtojuši A2 kategorijas motocikla tiesības un jau ieguvuši 2 gadu braukšanas stāžu, iespējams uzreiz kārtot A kategorijas motocikla tiesības. Tomēr, ja A2 kategorija nav tikusi iegūta, motocikla tiesības A kategorijā iespējams iegūt sākot no 24 gadu vecuma mācoties autoskolā. Šīs kategorijas motocikla vadīšana prasa augstu atbildības līmeni, tieši tāpēc noteiktais vecuma ierobežojums ir augstāks kā citās kategorijās.

Cik maksā A kategorijas iegūšana?

Kopējās A kategorijas izmaksas visās kategorijās ir tādas pat kā A2 kategorijas iegūšanā. Kārtojot A kategorijas motocikla tiesības, minimālais nepieciešamais ieguldījums ir 404.77 EUR. Gadījumā, ja nepieciešamas papildus braukšanas nodarbības valstī obligāti noteiktajam 5 nodarbību minimumam, jārēķinās ar papildus izdevumiem, tāpat arī kopējie izdevumi par autoskolas eksāmenu atkarīgi no nepieciešamā eksāmenu kārtošanas reižu skaita, kā arī dodoties uz figūru laukumu, papildus jāmakasā 1-3 EUR par vienu laukuma izmantošanas reizi.

Lai sapņi piepildās!

Kā noskaidrojām sarunā ar autoskolu Presto, lai piepildītu sapni par motocikla tiesībām, jārēķinās ar minimālo ieguldījuma summu 358.55 EUR apmērā AM, 409.77 EUR - A1 un 404.77 EUR - A2 un A kategorijās. Papildus šiem izdevumiem jāpieskaita eksāmena kārtošanas maksa autoskolā un CSDD.

Ja motocikla tiesības ir jau sen kārota vēlēšanās, motosezona nav aiz kalniem! Jau šobrīd iespējams sākt veidot uzkrājumu, lai jau pavasarī būtu visa nepieciešamā summa veiksmīgai apmācību uzsākšanai.

Ja vēlies jaunajā 2022 piepildīt sapni par motocikla tiesībām, Ieskaties presto.lv un izvēlies sev izdevīgāko apmācību laiku jau tagad!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Рейтинг:
0
Patīk raksts? Patīk vai pastāsti draugiem!
Jaunumu tagi:
Komentāri
Pievienojiet komentāru
Saistītās ziņas:
07.02.2022
Sporta derības ir izklaide, kas ir vilinājusi daudzus jau gadsimtiem ilgi. Ikviena ikdienišķa sporta spēle vai sacīkstes kļūst par piedzīvojumu, kad azarta līmenu paceļ naudas likme.
20.01.2022
Latviešu taupības ābeces “santīmu nekrāsi, pie lata netiksi” paruna jau no mazām dienām mācījusi mūsējos apzināties taupības tikuma nozīmi un mākslu sasniegt lielākus mērķus.
11.11.2021
Jaunajā sportiskajā Mazda tiks izmantots hibrīda spēka agregāts, kas izstrādāts tā, lai tas būtu daudz zaļāks un efektīvāks par degvielas patēriņu nekā uzņēmuma pašreizējie risinājumi. Tas ir saistīts ar vairuma vadošo Eiropas valstu politiku, kas
29.11.2020
Jaunais DS 9 sedans augstākās klases Performance Line + un Rivoli + aprīkojuma līmeņos tagad ir pieejams Eiropas tirgū. Uzlabota salona apdare, vieglmetāla diski un milzīgs 19 collu skārienekrāns ar jaudīgu multivides sistēmu nebūs pieejams katram
02.05.2019
Milānā tika prezentēta jauna speciālā sērija Abartha 695 70 ° Anniversario, kas izveidota par godu 70 gadu jubilejas svinības izveidotu zīmolu Abarth.
все шаблоны для dle на сайте шаблоны dle 11.2 скачать
izvēlēties fonu