5 mīti par automašīnām

17.04.2023
0
1298

Automobiļu pasaule nepārtraukti attīstās, jo tehnoloģijas virza šos sarežģītos spēkratus straujiem soļiem nākotnē. Tomēr līdz ar progresu nāk arī dezinformācija un baumas, kas gadu desmitiem ir izplatījušās, radot neskaidrības pat pieredzējušākajiem auto entuziastiem. Tās, kas kādreiz tika uzskatītas par precīzām zināšanām, tagad ir novecojušas, jo modernās tehnoloģijas turpina pārveidot šo nozari. Vēl vairāk eļļas ugunij pielej arī tas, ka internets ir kļuvis par mītu un nepatiesību izplatītāju. Taču ar vērīgu skatienu un vēlmi mācīties ikviens var atšķirt faktus no izdomājumiem pastāvīgi mainīgajā automobiļu pasaulē. 

 

Piemēram, viens mīts ir, ka visas četras riepas jānomaina vienlaicīgi. Lai gan ir ideāli nomainīt visas četras riepas vienlaicīgi, lai nodrošinātu vienmērīgu riepu nodilumu un vadāmību, tas ne vienmēr ir nepieciešams. Ja riepas ir salīdzinoši jaunas un tām ir pietiekami daudz protektora, var nomainīt tikai vienu vai divas riepas. Vairāk par jaunu riepu iegādi šeit - https://www.riepas.lv/.  

 

1. Premium klases degviela vienmēr ir labākā 

 

Augstākas kvalitātes degviela ir optimizēta augstas veiktspējas dzinējiem, jo tai ir pievienotas aizsargvielas un tīrīšanas līdzekļi, kas ir nepieciešami noteiktu dzinēju labai darbībai. Lai būtu droši, ieskatieties automašīnas lietošanas instrukcijā vai degvielas vāciņa durtiņu iekšpusē, kur būs norādīts, kāda degviela ir nepieciešams Jūsu automašīnai. Augstākas kvalitātes degviela nebojā automašīnas, kurām tā nav nepieciešama, taču tā arī nesniegs nekādu papildu labumu. No otras puses, nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot degvielu ar zemāku oktānskaitli, nekā ieteikts, jo tas var izraisīt un pavisam noteikti izraisīs dzinēja bojājumus. 

 

2. Nomainot vienu riepu, jānomaina visas riepas 

 

Riepas nav lētas, tāpēc to nomaiņa, kad tām vēl ir pietiekami daudz protektora un tās spēj pildīt savu uzdevumu, ir kaut kas tāds, no kā vēlamies izvairīties. Par laimi, varat nomainīt atsevišķas riepas pēc vajadzības, ja vien jaunā riepa ir tāda paša zīmola, modeļa un izmēra kā pārējās. Tas nav nekas neparasts, jo riepas var nolietoties dažādos tempos atkarībā no braukšanas paradumiem un no tā, vai automašīnai ir priekšējo vai aizmugurējo riteņu piedziņa. 

 

Bieži vien nolietotās aizmugurējās riepas tiek noņemtas, priekšējās riepas tiek pārvietotas uz aizmuguri un uz priekšējās ass tiek uzlikts jauns riepu pāris.  

 

3. Gaisa kondicionieri tērē degvielu - tā vietā atveriet logu 

 

Tas ir taisnība līdz zināmai robežai. Gaisa kondicionieri patērē degvielu, un pētījumi liecina, ka, izslēdzot gaisa kondicionieri un atverot logus, degvielas ekonomija ir labāka... līdz 80 km/h. Pēc tam, atvērtie logi rada lielāku degvielas patēriņu, jo pasliktina automašīnas aerodinamiku. 

 

4. Lielāki automobiļi ir drošāki avārijas gadījumā 

 

Šķiet loģiski, ka sadursmes gadījumā vēlaties atrasties smagākā automašīnā. Galu galā, kad 80 kg smags futbolists ietriecas 110 kg smagā pretiniekā, mēs zinām, kurš šajā brīdi aizlidos. Taču tas vēl neatspoguļo visu situāciju. 

 

Ja saduras liels un mazs automobilis un abiem ir vienāds drošības novērtējums, iespējams, ka lielākajam automobilim klāsies labāk. Tomēr, ja tie paši divi automobiļi atsevišķi sadurtos ar lielu nekustīgu objektu (piemēram, sienu), lielākajam automobilim būtu sliktāk, jo tā svars un enerģija ir lielāka. Piemēram, ja galvenokārt brauksiet pilsētā, izvēlieties mazāku mašīnas modeli.  

 

5. Man ir jāveic automašīnas apkope autoservisā, pretējā gadījumā mana garantija zaudē spēku 

 

Jebkurš kvalificēts automehāniķis var apkopt Jūsu automašīnu un aizpildīt reģistrācijas žurnālu, ja vien tiek izmantotas kvalitatīvas detaļas. Tā ir Jūsu brīva izvēle, kur nogādāt savu automašīnu, tāpēc izvēlieties mehāniķi, kuram varat uzticēties. 

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Рейтинг:
0
Patīk raksts? Patīk vai pastāsti draugiem!
Jaunumu tagi:
Komentāri
Pievienojiet komentāru
Saistītās ziņas:
18.02.2023
Visas Ukrainas automobiļu importētāju un tirgotāju asociācija piedāvā, nē, nevis tīmekļa naudas apmaiņu, viņi piedāvā atjaunot ceļu satiksmes noteikumu apguvi skolā un ieviest praktiskās braukšanas nodarbības.
25.01.2023
Kia Optima, kas tika piegādāts ASV, bija zīmola 10 miljonais transportlīdzeklis, kas eksportēts no Korejas uz ārzemēm.
24.12.2022
Kamēr naftas tirgotāji mēģina izdomāt, par cik sadārdzināt degvielu, vietējie autovadītāji meklē veidus, kā ietaupīt pārāk dārgo benzīnu. Nesen Enerģētikas ministrija noteica cenu koridora augšējo robežu 9 grivnas 50 kapeikas par litru A95 benzīna
07.02.2022
Sporta derības ir izklaide, kas ir vilinājusi daudzus jau gadsimtiem ilgi. Ikviena ikdienišķa sporta spēle vai sacīkstes kļūst par piedzīvojumu, kad azarta līmenu paceļ naudas likme.
20.01.2022
Latviešu taupības ābeces “santīmu nekrāsi, pie lata netiksi” paruna jau no mazām dienām mācījusi mūsējos apzināties taupības tikuma nozīmi un mākslu sasniegt lielākus mērķus.
все шаблоны для dle на сайте шаблоны dle 11.2 скачать
izvēlēties fonu